Eğitim

  • Tactical Nedir?
   Taktik, temelde bir şeyi gerçekleştirebilmek için belirli bir yolu izleme anlamına gelir. Taktik atıcılık ise silah kullanmayı; yerine göre ve en yüksek verimle yapabilmeyi anlatır. Bunun için bir silahı sadece kullanmak yetmez, çok fazla antrenman ve pratik yaparken bir yandan da yeni yöntemler bulmak gerekir. Bu yüzden taktik; konusu atıcılık da olsa spor müsabakası da olsa en iyiyi bulmayı ve bunu uygulamayı gerektirir.
  • Tactical Training Nedir? (Taktik Eğitim)
   Taktik eğitim, kelime anlamıyla bir çalışmayı yapma şeklini öğrenmek anlamında kullanılsa da günümüzde bir silahın amaç doğrultusunda kullanılması demektir. Bu amaç kendini savunma ya da yarışma anlamına gelmektedir.
  • Eğitim neden önemlidir?
   Sahip olduğumuz silahın (marka ve modelinden bağımsız olarak) insanların canıyla ilgili olduğu bilgisini hiç unutmadan kullanmak, kendimize yapabileceğimiz en büyük iyiliktir. Çünkü ateşli silah ölümlerinde kazalar, en az planlı cinayetler kadar insan hayatına mal olan, ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Bunun yanında bir silaha sahip olmak, onu tam anlamıyla kullanabilmek demek değildir. Ve silahın iyi olması, bir kriz durumunda şimdiye kadar kimseyi hayatta tutmaya yetmemiştir.
  • Her otomatik tüfek sahibi hücum yeleği giyince “tactical shooter” olamaz. Doğru bilinen yanlışlardan biri de “tactical” kelimesini her hafta sonu arazide atışa gitmekle karıştırmaktır. Tactical shooting, bir otomatik tüfeğiniz varsa tabi ki daha kolaydır ancak tactical, bahsettiğimiz gibi bir silahı kendi amacına göre kullanmaktır. Sosyal medyada sıkça rastladığımız; hafta sonu arazide börek ve kısır eşliğinde birkaç yüz mühimmat harcamak; kimseyi taktik atıcı yapmaya yetmez. Bu durum gerçekten büyük çabalarla özel birliklerde çalışan değerlerimize haksızlık olur.