Tabanca Atış Kursu

tabanca atış eğitimi seviye 1 temel atış ve güvenlik kursu
Temel Atış ve Güvenlik Kursu

Kurs Süresi: 2 Gün
Kurs Ücreti: 600 $ (Bireysel)
Grup ücretleri için iletişime geçin.

tabanca atış eğitimi seviye 2 taktik atıcılığa giriş
Taktik Atıcılığa Giriş Kursu

Kurs Süresi: +2 Gün
Kurs Ücreti: 600 $ (Bireysel)
Grup ücretleri için iletişime geçin.

tabanca atış eğitimi seviye 3 taktik atıcılık hızlı reaksiyon kursu
Taktik Atıcılık - Hızlı Reaksiyon Kursu

Kurs Süresi: +2 Gün
Kurs Ücreti: 600 $ (Bireysel)
Grup ücretleri için iletişime geçin.

Tabanca taşıma ve kullanma dediğimizde genelde aklımıza şişe kırma ve belde taşıma gelir ancak taktik atıcılıkta tabanca bunlardan çok daha farklı bir yere sahiptir. Kendini korumanın 300 yıldır en temel unsuru olan tabanca, dünya savaşı çıkartmaya yetecek kadar tehlikeli bir araçtır (bkz. I. Dünya Savaşı). Her yıl onlarca insan tabanca ile bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde vurularak hayatını kaybetmektedir (%50 den fazla bir oranla tabanca birinci sıradadır).

Tüfek ile kıyaslandığında oldukça tehlikeli bir savunma aracı olduğu için herkesin kendi silahını hem muhafaza etme hem de güvenle kullanma gibi bir sorumluluğu vardır. Çünkü suç istatistikleri göz önünde bulundurulduğunda, şiddet suçlarında çoğunlukla birden fazla saldırgan vardır.

Biz de taktik tabanca eğitimini yukarıda bahsettiğimiz temel prensipler üzerinde düşünerek hazırladık. Taktik tabanca atış kursları sadece bir masanın üzerinden kağıt hedefe atış yapmanın öğretildiği kurslar değildir. İçinde silahınızı ne zaman kullanacağınızı, nasıl kullanacağınızı, kullanırken doğabilecek hasarı, kendinizi korumak için hedefinizi nasıl seçmeniz gerektiğini öğreneceğiniz ve hayatınızı kurtaracak senaryolarla beslenmiş interaktif pratik ve teorik eğitimler bulunduran taktik tabanca atış kursları, her yaştan ve her cinsiyetten kullanıcının silahını en etkili şekilde kullanabilmesini ve muhafaza etmesini sağlayan konular içerir.

Çünkü biliyoruz ki silah kullanmak sadece tetiğe basmak değildir. Bunun nedeni, tabancanın doğası gereği yakın mesafe çatışmalarında olaylar çok hızlı gelişerek kısa sürede hakimiyetinizi ya da hayatınızı kaybedebileceğiniz olaylara neden olur. Bu yüzden askeri tabanca atış eğitimlerinde poligon atışlarından farklı olarak senaryo bazlı eğitimler yapılır. Bunları dikkate alarak yazdığımız müfredatlar; riskli veya kritik durumlarda mantığın duygulardan ve anlık heyecandan üstün gelmesi için düşünme şeklinizi de tabancayla yaşamaya alıştıracağınız uygulamalarla bahsi geçen durumları yönetebilmenizi sağlayacak.

Tabancasını taktik atıcılığa uygun olarak kullanabilen her atıcı, silahına “Atış poligonunda stresimi atmak için tabanca aldım.” diyen atıcıdan daha hakim bir şekilde kendini savunur. Bunun için de atış temel prensiplerinin, emniyet tedbirlerinin, silah hakimiyetinin tamamen kas hafızanıza yerleşmiş olması gerekir. Bunların yanında taktik atıcılıkta tabancanızı kullanma/kullanmama, siper alma, tutukluk halleri gibi beynin hızlı düşünerek karar vereceği durumlara da hazır olmanız gerekir.

Eğer yukarıdaki durumlara hazırsanız gerçek bir taktik atıcı olarak tabancanıza her koşulda hakim olabilirsiniz, aksi takdirde tabancanız; sadece markası ve izi belli olan arada bir stres atıp eğlendiğiniz bir hobi olarak kalır. Bu hobiyi de sürekli yanınızda taşımanız sizin için çok uygun olmayacaktır çünkü başka bir kullanıcının kontrolüne girdiği sırada onlarca adli sonucu olan bir hobiniz var demektir. Bunun için markası ve özellikleri ne olursa olsun tabancanızı ona hakim bir şekilde kullanabilmeniz, sizi hem ciddi adli sorumluluklardan kurtarır, hem de günün birinde ihtiyaç duyarsanız kullandığınızda hayatınızı kurtarır.