Blog

vassili zaitsev kimdir

Vassili Zaitsev Kimdir?

  • Zekican KOĞUŞ Zekican KOĞUŞ
Dünyanın en iyi keskin nişancıları listesinde 6. sırada yer alan Vassili Zaitsev, 1915 – 1991 yılları arasında yaşamış Rus nişancıdır. Vassili Zaitsev, İkinci Dünya Savaşı’nda Sovyetler Birliği’nin sembol isimlerinden biri… Daha fazlasını oku »Vassili Zaitsev Kimdir?
hayatta kalma kiti

Hayatta Kalma Kiti Nedir?

  • Zekican KOĞUŞ Zekican KOĞUŞ
Survival Kit ya da Türkçe adıyla Hayatta Kalma Kiti, içerisinde kişilerin acil durumlarda ihtiyaç duyabileceği temel eşyaların bulunduğu kit olarak tanımlanır. Hayatta kalma kitleri genellikle sivil ve askeri uçaklarda, filikalarda… Daha fazlasını oku »Hayatta Kalma Kiti Nedir?
thomas plunkett kimdir

Thomas Plunkett Kimdir?

  • Zekican KOĞUŞ Zekican KOĞUŞ
Thomas Plunkett, Britanya Krallığı ordusuna bağlı İrlandalı askerlerden biridir. 1785 – 1839 yılları arasında yaşayan Plunkett, nişancılığıyla nam salmıştır. Peki, gerçekte Thomas Plunkett kimdir? Tarihte kalıcı bir isim yapmasının nedeni… Daha fazlasını oku »Thomas Plunkett Kimdir?
keskin nişancı tüfekleri

Keskin Nişancı Tüfekleri

  • Zekican KOĞUŞ Zekican KOĞUŞ
Bilinen adıyla keskin nişancı tüfekleri, esas adıyla Keskin Nişancı Silah Sistemleri bir dürbün ve yardımcı malzemelerle uzak mesafelere isabetli ve önceden hesaplanmış atışlar göndermek amacıyla üretilir. Bu silahların atışlar yapılırken… Daha fazlasını oku »Keskin Nişancı Tüfekleri
Rob Furlong Kimdir?

Rob Furlong Kimdir?

  • Zekican KOĞUŞ Zekican KOĞUŞ
11 Kasım 1976 yılında Kanada’nın Fogo adasında dünyaya gelen Rob Furlong, tarihteki en iyi 10 keskin nişancıdan biri olarak kabul ediliyor. Kanada Ordusu’nda çavuş rütbesi ile görev yapan Furlong, 2002… Daha fazlasını oku »Rob Furlong Kimdir?
Lyudmila Pavlichenko Kimdir?

Lyudmila Pavlichenko Kimdir?

  • Zekican KOĞUŞ Zekican KOĞUŞ
12 Temmuz 1916 yılında Ukrayna’nın Bila Tserkva şehrinde dünyaya gelen Lyudmila Pavlichenko, Kiev üniversitesinde tarih bölümünde okuduğu sırada, nişancılık konusunda olan ilgisini bir üst seviyeye taşımak için dönemin atıcılık kulüplerinden… Daha fazlasını oku »Lyudmila Pavlichenko Kimdir?